Heeft jouw school nog geen subsidie Basisvaardigheden ontvangen? De laatste subsidieronde is nu geopend! Van 3 februari t/m 14 februari 2025 kunnen zowel prioriteitsscholen als overige scholen deze subsidie aanvragen. Dit is een goede kans om extra middelen in te zetten voor taal, rekenen-wiskunde, burgerschap en digitale geletterdheid.

Snel en eenvoudig subsidie aanvragen

Het aanvragen van de subsidie is eenvoudig en kost slechts vijf minuten. Via een  https://www.dus-i.nl/subsidies/verbetering-basisvaardigheden-2025 online aanvraagformulier bij DUS kan elke school snel in aanmerking komen. De regeling maakt deel uit van het Masterplan Basisvaardigheden van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW).

Wat je moet weten:

  • Dit is de laatste algemene subsidieronde. Vanaf 1 januari 2027 wordt structurele bekostiging ingevoerd voor basisvaardigheden;
  • Scholen met een ‘onvoldoende’ of ‘zeer zwak’ oordeel van de onderwijsinspectie krijgen in de tweede helft van 2025 nog een extra aanvraagmogelijkheid met intensieve begeleiding;</li>
    <li>De subsidie geldt voor schooljaar 2025-2026 en 2026-2027. Scholen die subsidie ontvangen, moeten na de zomer een activiteitenplan indienen. Hierbij biedt OCW ondersteuning met bijeenkomsten en leernetwerken.

Mis deze mogelijkheid niet en vraag direct aan!”